Teenused

Ratsutamine. Meile on oodatud ratsutama ka väikesed hobuhuvilised alates 3; 4 eluaastast.

Matkal matkaradade poole

Õpetame ratsutamist vastavalt eale, hobuse ohutut käsitlemist ning ohutut käitumist tallis ja selle ümbruses. Ka kõige pisemad saavad ratsutada sisemaneežis, väliplatsil ja käia “matkamas”. 

Pikemad/vanemad saavad ratsutamisega esmatutvust teha ratsaponil või hobusel.

Ratsutamistreeningud alustajatele toimuvad meil individuaaltundidena. Edasijõudnud sõidavad 2-3 kaupa.

Vastavalt ratsaniku arengule õpime tundides hobuse iseseisvat juhtimist kõigis kolmes allüüris. Tutvume koolisõidu skeemidega ja takistussõiduga. Alustame kavaletiharjutustega ning hüppame madalamaid / väiksemaid takistusi. 

Osavamate ja julgemate sõitjatega käime looduses (maastikud, metsarajad) õppides hobusega ohutut ja turvalist liiklemist ka väljaspool talliümbrust.

Meie tallis on võimalik sooritada RK eksamit.

Ratsutamiseks sobiv riietus on pikkade varrukatega, rühti jälgida võimaldav särk, pluus (külmemal ajal pusa, fliis, jope), mittelibedast materjalist kitsamad, säärt täies ulatuses katvad püksid ja kinnised jalanõud, soovitavalt kontsaga. Sobib ka tavaline spordijalats.

Turvalisuse tagamiseks on peas ratsakiiver, vajadusel saab kasutada talli üldkasutatavaid ratsakiivreid.

Majutus hobusele/ ponile. Pakume oma hubases ja rahulikus tallis majutust teie hobusele/ ponile. Tallil on hobuste jaoks olemas suured, avarad suvekarjamaad, jalutuskoplid talveks, liivapinnasega ratsaväljak, väike sisemaneež ning meil oskusi, aega ja tahtmist teie lemmiku eest hoolitseda.

Võimalik tuua oma hobune/poni aastaringsele pidamisele, suvel karjamaa perioodiks kui ka lühemaks ajaks. 

Boksides on saadaval puhas joogivesi, lakukivi, allapanuks saepuru. Bokse puhastatakse igapäevaselt. Rendihind sisaldab söötmist heinaga 3x päevas, lisaks täiendsööt kokkuleppel omanikuga. Tallis kasutusel Havens tooted (erinevad müslid, söödasegud). Võimalik tulla koos oma eelistatud lisasöödaga.

Suvel karjamaa perioodil lisasöötmine vastavalt kokkuleppele. Kõige kuumemal ja putukarohkemal ajal toome teie hobuse vajadusel alati talli varjule. Leiame võimaluse paigutada teie lemmik karjamaale koos seltsilistega või omaette. 

Noorhobuse väljaõpe. Võtame teie hobuse koolitusse, alustades tööst käekõrval ja kordel, jätkates hobusõbralikult saduldamisega ja algratsastusega.

Sõnnik. Saadaval (lahtiselt, oma mahuti) ning ka 20l kilekotti pakendatuna. Loe hobusesõnniku headest omadustest lisaks siit ja siit (Maaleht).