Hobujõud

Mullalisand “HOBUJÕUD”.

Hobuse pabulad ehedal, komposteerunud kujul. Niiskusesisaldus varieerub üpris suurtes piirides. Parandab mulla huumusesisaldust ja mikrofloorat. Aktiviseerib vihmausside elutegevust.

Kasutamine: väetisena või multšina

Roosidele,

Kurkidele, Kõrvitsalistele

Marjapõõsastele, Viljapuudele

Peamiselt kasutatakse pabulaid rooside väetamiseks, kus nad toimivad ühtasi ka multšina. Mullapind kaetakse 4…5 cm paksuse kihiga. Kulu: 20 l ruutmeetrile.

”Hobujõudu”  võib multšina kasutada kõikide lehttaimede juuures ja ühtlasi  on need ka väetiseks. Köögiviljadega tuleks olla ettevaatlik.  Erandiks on kurgid ja kõrvitsalised, mille juures”Hobujõu” kasutamine on soovitatav. Selleks tuleks kaevata istutamiseks vajalikust veidi sügavam kraav või auk. Põhja  panna sõnnikut ja katta 5 cm paksuse mullakihiga. Seejärel istutada taim. Sõnnik hakkab siis mikroobide toimel mulda altpoolt soojendama ja kui taime juured jõuavad sõnnikuni, on ka sõnnik juba taimedele paremini omastatav.

”Hobujõud” on  pakendatud 10 ja 20 liitrilistesse plastikaatkottidesse (50µm, MD-PE)

ETTEVAATUST! Pakendis leidub elusloodust (putukad, satikad jne). Seega aitab antud toode kaasa elurikkuse säilitamisele maal!

Soovi korral helista 5286600.

Pikemalt: “Koplist kokku riisutud hobusepabulaid on sobiv kasutada aias väetisena või multšina. Maasse viimine on sobivaim sõnniku kasutamise meetod, sest hobusesõnnik on tähtsate mikroelementide allikaks (lämmastik, fosfor ja kaalium), parandab mulla füüsikalist struktuuri ja õhustatust, on pinnase orgaaniliseks reserviks, tõstab vee infiltratsiooni taset ning veemahutavust, käitub pH puhvrina, vähendab soolade taset. “(Ajakiri “Oma Hobu”, 2011-02).

Maalehe artikli hobusesõnniku kasutamise kohta leiad siit.